4 top tipp a nasizáshoz

Az anyatej vagy a tápszer biztosítja a csecsemők számára a napi rendszerességgel szükséges összes tápanyagot és hidratálást, ami azt jelenti, hogy a gyereknevelés egyéb szempontjaira összpontosíthatsz. Ha azonban a kicsi elkezd leszokni a tejről, és helyette a szilárd ételek felé kacsintgat, az etetés egy teljesen új móka lesz!
Kezdve attól, hogy mit adjunk nekik, mikor és hogyan, a helyes és egészséges táplálás kissé túlterheltnek tűnhet, de ha minden megvan, már csak karban kell tartani!
Olvasd el útmutatónkat a kisgyermekek nassolásáról, hogy segítsd gyermeked, hogy egészséges és boldog legyen a rágcsálnivalókkal!
Fontos a helyes étkezés
Az első dolog, amire figyelni kell, hogy mit adj kisgyermekednek uzsonnára. Annak érdekében, hogy ne rontsd el az étvágyát, válassz olyan könnyű és egészséges, mint az almaszósz, a feldarabold vagy egész gyümölcs, és a humusz. Egyenként mutasd meg neki a finomságokat, így megfigyelheted, hogyan reagál kisbabád az új ételekre, és melyik ízlik neki a legjobban!
Tartsd fenn az érdeklődést a nasi iránt
Ideális esetben a kisgyermekeknek csak valami apróságra lesz szükségük az éhség elkerülésére az étkezések között – de ez nem akadályozza meg őket abban, hogy többet kérjenek!
Ne feledd, hogy a nassolásnak céltudatosnak kell lennie, olyannak, amely csillapítja az éhséget az étkezések között, és biztosítja, hogy gyermeked minden tápanyagot megkapjon, és ne unalomból egyen. Legyél szigorú ezzel kapcsolatban, mivel a kisgyermekek korai falatozása problémákat okozhat az adagolásban vagy a későbbi étkezésekben!
Állítsd be az étkezések idejét
A gyerekek és a csecsemők jól érzik magukat a rutinokban, és ahogy az étkezéseknek minden nap meghatározott időpontban kell lenniük, úgy az uzsonnáknak is!
A legjobb idő a harapnivalókra a délelőtt, a reggeli és az ebéd között, a következő pedig a délután közepén, vacsora előtt. Minél következetesebb vagy, amikor rágcsálnivalókat adsz gyermekednek, annál inkább megszokják a rendet, és nem fogja más időben hiányolni!
Vedd játékra a dolgot!
Egyes gyerekek nehezen tudnak koncentrálni, amikor ételről van szó, és a kisgyermekes szülők tudják, hogy ennek általában a földre dobott étel a vége, vagy még rosszabb…
Akadályozd meg a rossz szokások kialakulását még azelőtt, hogy lehetőségük lett volna rossz szokásokká válni, biztosítva számukra a játékelemet! Ezt megteheted célok kitűzésével – például, ha gyerek szőlőt eszik, állítsd be a mennyiséget, és evés közben mond ki a számokat, és tapsolj mindegyiknél!