Weboldalunk használatával jóváhagyja a cookie-k használatát a Cookie-kkal kapcsolatos irányelv értelmében.
Menü

4 ok, miért jó kisbabádnak nyáron a szabadban

4 ok, miért jó kisbabádnak nyáron a szabadban

Van egy mítosz, miszerint az egészséges újszülötteknek egy bizonyos ideig bent kell maradniuk… Ne hallgass rá! A csecsemők számára biztonságos, ha születésük után nagyon hamar kikerülnek a szabadba, amíg nincs más probléma (vagy orvosi tanács), amely ennek az ellenkezőjét mondaná.

A szabadban eltöltött idő mindenki számára egészséges, beleértve a babákat és a gyerekeket is. Mindaddig, amíg megfelelő ruhába vannak öltöztetve, és nincs túl meleg vagy hideg! Ez télen és nyáron is érvényes. Tudtad, hogy Norvégiában, Dániában és más északi és skandináv országokban a csecsemőket gyakran hagyják a szabadban aludni, még fagypont alatti hőmérsékleten is? Meglehetősen sokkolóan hangzik, de igaz! Keress rá a Google-ben!

Nagyon könnyű túlgondolni a babánkkal kapcsolatos félelmeket, amikor néha csak a józan eszünkre kellene hallgatnunk. Ezért hoztunk egy cikket arról, hogyan védheted meg kisbabád bőrét a szabadban.

És, bár fontos megvédeni a babát a túl melegtől vagy a túl sok napsütéstől, ez nem jelenti azt, hogy a házban kell begubóznia. Ezúttal arra szerettünk volna összpontosítani, hogy milyen jót tesz a babának, ha a természetben tölti a nyarat!

A szabadban töltött idő a legjobb D-vitamin forrás

Testünk D-vitamint termel, amikor napfénynek van kitéve. „Az Egyesült Királyságban a napfény télen (októbertől március elejéig) nem tartalmaz elegendő UVB-sugárzást ahhoz, hogy a bőrünk képes legyen D-vitamint termelni.” – NHS

D-vitaminra van szükségünk ahhoz, hogy az étrendünkből fel tudjuk venni a kalciumot és a foszfátot. Ezek az ásványi anyagok nélkülözhetetlenek az egészséges csontokhoz, fogakhoz és izmokhoz. A D-vitamin hiánya a csontok gyengüléséhez, gyermekeknél pedig angolkórhoz vezethet. Az NHS azt is javasolja, hogy a szoptatott babák születésüktől kezdve kapjanak D-vitamin-kiegészítőt – még akkor is, ha az anya D-vitamin étrendkiegészítőt szed.

Az első hat hónapban napvédő krém használata nélkül ajánlatos védeni a babát a naptól. Ennek az az oka, hogy bőrük érzékeny a napkrémben hozzáadott sok vegyszerre és összetevőre. Azt is tanácsoljuk, hogy a 6 hónaposnál fiatalabb csecsemődet tartsd távol a közvetlen erős napfénytől. Bár nagyon fontos, hogy megfelelő ruházattal, árnyékolóval és megfelelő védelemmel óvd meg a baba bőrét az égési sérülésektől, ez nem jelenti azt, hogy ne lenne szabad kint lennie!

Segíthet az immunrendszerük fejlesztésében

A természetes mikrobáknak és a polleneknek való kitettség segíthet a babák immunrendszerének fejlesztésében. Egyre több az allergia a gyermekek körében. A legújabb tudományos tanulmányoknak köszönhetően elterjedt elmélet az, hogy a gyakori allergénekkel (például a kedvtelésből tartott állatok szőrével) való korai érintkezés elősegíti az immunitás kialakulását.

Úgy gondolják, hogy a túlzott tisztaság káros hatással van a csecsemőkre, gyermekekre és felnőttekre is. Ennek az az oka, hogy a háztartási tisztítószerek sok természetes mikrobát, valamint az ártalmas és ártalmatlan baktériumokat is elpusztítják. Egyes kórokozóknak való kitettség pedig elősegítheti immunrendszerük fejlődését. Még a gyermekkori leukémiát is összefüggésbe hozták azzal, hogy a korai életkorban csökkent a baktériumoknak való kitettség.

Nyugtató hatásai vannak

Említettük a dán gyakorlatot, amikor a babák kint alszanak néhány északi és skandináv országban. Nos, ők biztosak abban, hogy a kinti szunyókálás pihentetőbb éjszakai alvást biztosít a baba számára! Nem tudjuk, van-e olyan tanulmány, amely ezt bizonyítja – de már rendelkezünk bizonyos ismeretekkel a kint, a természetben töltött idő pszichológiai előnyeiről. Az NHS egyes orvosai Skóciában és az Egyesült Királyságban jelenleg „természetes recepteket” adnak a betegeknek. Az Egyesült Királyság egyes területein még a szörfözést is előírják!

Az emberekbe soha nem volt beléjük kódolva, hogy az idejük nagy részét bent töltsék, és így már sokkal érthetőbb, miért szenvedünk az íróasztalhoz kötött, belvárosi vagy külvárosi életünktől. Bár nem kell a hátadra szíjazni a babádat, és az erdőben vadon élő gyógynövényeket keresni, de állj készen arra, hogy elhagyd a házat egy adag természet és friss levegő miatt. Aaaaaah, és lélegezz!

Ami jó az anyának, az jó a babának is!

Örök igazság ez!

Nyilvánvaló, hogy ez nem vonatkozik szó szerint mindenre (például az alkoholra). De nagyon fontos, hogy az anya boldog legyen. Egy újszülött születése sok munka, és könnyen hagyhatjuk, hogy a korábban élvezett tevékenységek háttérbe szoruljanak. De ha boldognak és kipihentnek érzed magad, azt a babád is érezni fogja, és ő is átveszi a boldogságod!

Mindenki tudja, akinek már volt kisbabája: könnyen előfordulhat, hogy egy egész napot bent töltünk! Néha rá kell kényszerítened magad arra, hogy kilépj az ajtón. Ennek ellenére nem érezted, hogy a szabadba kijutás mindig nagy változást hozott abban, milyen pozitívnak és nyugodtnak érzed magad?!

Ötletek a szabadba jutáshoz

Az mindig jó és szép, ha azt mondják, hogy menjünk ki a szabadba, de mit is jelent ez valójában? Futkározzunk dombról dombra, vagy csak ugorjunk ki sétálni a háztömb körül?

Nos, nyilván az előbbi jól hangzik, de nem éppen praktikus. Szóval, hogyan tölthetnénk több időt a szabadban?

Például:

  • Keresd meg a legközelebbi helyi parkot, és próbálj meg hetente legalább kétszer eljutni oda.
  • Ha van kerted, tedd vonzó hellyé, ahol szívesen töltenél több időt.
  • Ha melegebb az idő, amikor csak teheted, étkezzen a szabadba!
  • Találkozz más anyukákkal, és menjetek el sétálni ahelyett, hogy beültök valahova.
  • Ha az üzletek sétálható távolságra vannak, vezetés helyett érdemes babakocsival menni.
  • De ha egyik sem sikerül, akkor egy séta a háztömb körül vagy az utcán teljesen tökéletes. Sokan alulértékelik a sétálást!

Keresés