A babamasszázs jótékony hatásai
A babamasszázs számtalan előnnyel jár mind a baba, mind pedig a szülők számára: az érintés, a gyengéd simogatások nemcsak a szorosabb kötődést segítik elő, de az egészségre is jó hatással vannak. Bejegyzésünkben összegyűjtöttük, hogy milyen pozitívumai vannak a rendszeres babamasszázsnak.
Erősebb kötődés
A kisbaba masszírozása során oxitocin szabadul fel a szervezetében, és ugyanúgy boldogsággal tölti el ez a tevékenység azt a személyt is, aki masszíroz. A kettőjük között kialakuló kötődés a hosszabb távú kapcsolatukra is jótékonyan hat.
Jobb alvás
A rendszeres masszázsnak köszönhetően a kisbaba jobban és mélyebben alszik éjszakánként. Segítségével képessé válik rá, hogy megnyugtassa magát, és amúgy is jellemző a masszázsban részesülő babákra, hogy nyugodtabbak és kevesebbet sírnak.
Jó hatás az idegrendszerre, az izmokra és az immunrendszerre
A babamasszázs az idegrendszerre, az izomzatra és az immunrendszerre is pozitívan hat. A masszírozott babák beszédfejlődése hamarabb indul meg, és korábban tanulnak meg mászni, ülni, állni és járni. A babamasszázs az immunrendszer erősítésében is szerepet játszik.
Fájdalomcsillapító
Hasfájós és fogzási fájdalommal küzdő kisbabáknak is hasznos a rendszeres babamasszázs. A masszírozó mozdulatok segítik a bélgázok távozását és jó hatással vannak az emésztőrendszerre.
Bármikor elkezdhető
Jó hír, hogy a babamasszázst bármikor elkezdheted. A legkorábbi ideális időpont a kisbaba másfél-két hónapos kora. Fontos, hogy nemcsak az anyuka masszírozhatja a babát, jó alapot biztosít a kötődésre az apával és a nagyszülőkkel is.
Olajjal a még kényeztetőbb masszázsért
Próbáld ki babamasszázs közben a Matchstick Monkey Baba-mama masszázsolajat, mely a barack és a kamilla nyugtató hatásával kényezteti mind a baba, mind pedig az anyuka bőrét. Az olaj formulának köszönhetően a bőr mélyére jutnak a szükséges tápanyagok. Érzékeny és bőrirritációra hajlamos bőrön egyaránt használható.
Fotók: Unsplash